ניהול משאבי אנוש

שירות זה אידיאלי לחברות קטנות/בינוניות שאינן מעסיקות מנהל משאבי אנוש מקצועי. כמנהל/ת בחברה קטנה/בינונית, אתם מודעים לקונפליקט בין הכורח לחסוך בעלויות שכר מטה (Overhead) ובין הרצון לקבל ולספק את השירות המקצועי והאיכותי ביותר. אתם גם מודעים לתועלות וליתרונות שניהול משאבי אנוש מקצועי ואיכותי נותן לחברה. מחקרים משווים שחקרו את גורמי ההצלחה בחברות מצליחות ("כיצד להצטיין בניהול" של פיטרס ווטרמן, "לנצח נבנו" של קולינס ופוראס) מציינים את הטיפול במשאב האנושי כאחד מגורמי היסוד להצלחה.

מנהל משאבי אנוש בכיר, במשרה מלאה, עולה לא מעט. לעיתים גודל החברה אינו מצדיק העסקת מנהל מש"א בכיר במשרה מלאה. כתוצאה, חברות רבות מתפשרות על טיפול טכני-אדמיניסטרטיבי בכח אדם, או מפקידות את הטיפול בתחום בידי מנהל בכיר (מנכ"ל, מנהל כספים או מנהל תפעול) שמשאבי אנוש אינו תחום עיסוקו והתמחותו העיקרי.
שני הפתרונות הם פשרה לא רצוייה. המשפט "הכי זול הכי יקר" תקף גם כאן. דווקא בחברה קטנה, הערך הסגולי של כל פרט גבוה יותר, ונזקו של עובד לא מתאים , לא מרוצה, לא מונע – יקר שבעתיים.
אנו מציעים דרך שלישית: ניהול משאבי אנוש מקצועי ואיכותי במיקור חוץ (Outsourcing), ובעלויות נוחות. בין התועלות שהשירות מספק:
– טיפול מקצועי בתהליך גיוס, מיון וקליטת עובדים, לרבות איפיון צרכים, עבודה מול חברות כ"א ומועמדים , והתקשרות (חוזה העסקה).
– יצירת הגדרות תפקיד ונהלי עבודה
– בנייה וישום של תכנית הדרכה ופיתוח עובדים ומנהלים
– טיפול בנושאי רווחה
– טיפול בנושא זכויות וחובות הפרט, דיני עבודה, שכר ותיגמול, פיטורין
– בחינת והשבחת הסדרי הפנסיה וביטוח מנהלים, מול הסוכן וחברת הביטוח
– שיפור התקשורת הארגונית, המוראל וההנעה, "כתובת לעובדים"
– תמיכה והנחייה למנהלים (חלקם מנהלים צעירים) בטיפול בעובדיהם
– לווי תהליכי שינוי ופיתוח ארגוני: שנוי מבנה, שנוי בתפקידים, הכנת האנשים לשינוי

מסגרת השירות נתפרת ע"פ צרכיכם. בד"כ, כדי להבטיח טיפול רציף, מוגדרת מכסת שעות שבועית וסט יעדים. חבילות תמיכה אפשריות:
א. אחריות כולל לטיפול במשאבי אנוש בארגון הלקוח- תכנון וביצוע שלנו
ב. פעילויות כ"א שוטפות בביצוע עובדי ארגון הלקוח, בהדרכה ובקרה שלנו. פעילויות משאבי אנוש מורכבות (שינוי, פיתוח) בביצוע שלנו.
ג. אימון מנהל/ת משאבי אנוש של ארגון הלקוח, שהוא האחראי והמבצע של פעילות משאבי אנוש. תמיכה ויעוץ שלנו במשימות מורכבות.