ביטוח

כדי להבין את היתרונות והחסרונות של הביטוח צריך לדעת כמה שיותר אינפורמציה רלוונטית אודות שוק ביטוח רכב בארץ. קודם כל צריך להבין את עיקרון אודות החברות הפועלות בתחום.
מרבית חברות הביטוח המוכרות לנו כמו כלל, הראל, מגדל, ואחרות פועלות בתחום הביטוח לרכב באמצעות סוכני ביטוח. סוכני הביטוח משמשים את אותן חברות כזרוע ההפצה של המוצרים השונים שלהן ובתמורה גובים הסוכנים פרמיה נוספת המייקרת לנו כצרכנים את הביטוח.
במקביל לחברות הביטוח הרגילות החלו לפעול בשוק מס' חברות בהפצה ישירה של ביטוח רכב לקהל הרחב. חברות אלה משקיעות מיליוני שקלים בפרסום בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונים. החברות הבולטות בתחום הן חברת ביטוח ישיר וחברת AIG. חברת ביטוח ישיר מגדילה לעשות ופועלת באמצעות שני מותגים: ביטוח ישיר (שמובל ע"י קמפיין הקש על ה-5) ו-9000000 המובל ע"י הפרזנטור דוד הכי טוב (משה איבגי). ישנם 3 סוגים בסיסיים של ביטוח רכב: ביטוח מקיף, ביטוח חובה, ביטוח צד ג'.
ביטוח חובה, כשמו כן הוא, הינו ביטוח שחובה על כל נהג לעשות. ביטוח זה אמור להגן עלינו בעת פגיעה גופנית והוא אינו מכסה כל פגיעת רכוש. ביטוח צד ג' הינו ביטוח שבא לכסות אותנו במידה ואנו פוגעים ברכב אחר וגורמים לו נזק כספי. במקרה זה הביטוח שלנו מפצה את הרכב הנפגע.
ביטוח מקף הינו הביטוח הרחב מכולם והוא מכסה אותנו כנגד פגיעות ברכב שלנו גם אם הם נגרמו באשמתנו. כאשר אנו באים לבצע ביטוח לרכב חשוב מאד לבצע השוואה בין מס' חברות. ההשוואה אינה צריכה להסתיים רק ברכיב של מחיר הביטוח אלא חשוב בהחלט לבחון את הפוליסה על סעיפיה השונים. כך למשל חשוב לבחון מה סכום ההשתתפות העצמית שיגבו מאיתנו במקרה של אירוע ביטוחי, מה השווי הכספי של ההטבות השונות שחלק מהחברות מספקות (שירותי החלפת צמיג, רכב חלופי ועוד).